Strona główna
Poradnik
Tutaj jesteś
Poradnik magnesy

Jakie wykorzystać różne rodzaje magnesów?

Data publikacji 23 czerwca 2022


Magnes umożliwia szybkie zamocowanie różnych przedmiotów i półek oraz przyczepienie szkolnych i biurowych akcesoriów do metalowej powierzchni. Dzięki niemu wszystkie rzeczy znajdują się na swoim miejscu i są odpowiednio zabezpieczone przed upadkiem. Silne przyciąganie sprawia, że magnesy wykorzystuje się nawet do mocowania przedmiotów takich jak noże kuchenne, klucze w warsztatach samochodowych lub ostre gwoździe. Jak używać poszczególnych rodzajów magnesów?

Magnesy i ich rodzaje

W hurtowni dostępne są różne typy magnesów, które są przeznaczone do innego użycia. Magnes neodymowy wykorzystuje się w przemyśle. Znajduje zastosowanie również w produkcji elektroniki, kuchenek mikrofalowych i hamulców samochodowych. Dzięki niemu możliwe jest miniaturyzowanie różnych układów i montowanie ich w coraz mniejszych obudowach.

Najmocniejszym magnesem neodymowym jest Neocube. Zestawy Neocube z okrągłych magnesów umożliwiają budowanie dowolnych kształtów i figur przestrzennych. Używa się ich głównie do kreatywnej zabawy. Są polecane dla dzieci i dorosłych jako prezent.

Magnes ferrytowy jest znany powszechnie ze szkół, biur i różnych pracowni. Za jego pomocą montuje się różne przedmioty i kartki do tablic magnetycznych. W hurtowni można zamówić dodatkowo magnesy ferrytowe, które są przeznaczone do produkcji kompasów i silników elektrycznych.

Uchwyty magnetyczne do domów i firm

Magnetyczne uchwyty służą do wieszania na ścianach narzędzi i innych przedmiotów oraz mebli. Praktyczne listwy nie wymagają skomplikowanego montażu i umożliwiają szybkie zdejmowanie i zakładanie szafek, półek, narzędzi lub noży przyczepionych do uchwytu. Dzięki temu sprawdzają się świetnie w prywatnych domach oraz w firmach. Można używać ich w warsztatach samochodowych, w branży budowlanej, w szkołach, przedszkolach i żłobkach, a także w firmach usługowych. Mocne uchwyty są stosowane również do przechowywania broni i magazynków w sposób bezpieczny dla użytkowników i ich otoczenia.

Uchwyt magnetyczny neodymowy jest przeznaczony do montowania półek i szafek oraz cięższych narzędzi. Na chwycie ferrytowym można wieszać z kolei lżejsze przedmioty, wykorzystywane w branży reklamowej lub usługowej. W razie potrzeby użytkownik może postawić na uchwyt w gumowej obudowie, która ochroni delikatne powierzchnie przed uszkodzeniami. Taki uchwyt sprawdzi się np. w wynajmowanych lokalach o ograniczonej możliwości adaptacji do własnych celów.

Listwy magnetyczne do montowania noży

Listwy magnetyczne do montowania noży to jedno z najpopularniejszych zastosowań magnesów w prywatnych domach. Zakłada się je zarówno w dużych, jak i małych kuchniach. W większych pomieszczeniach stanowią stylowy element dekoracyjny. Są praktyczne w trakcie gotowania, gdy chce się mieć więcej miejsca na blacie.

W małych kuchniach listwy magnetyczne umożliwiają optymalne zagospodarowanie przestrzeni. Noże umieszczone na ścianie pozwalają zaoszczędzić miejsce na blacie. Dzięki listwie można z powodzeniem zrezygnować z bloku na noże lub przechowywania ich w szufladzie. Na takiej samej listwie można zawiesić akcesoria do gotowania: chochle, łopatki oraz inne przedmioty przydatne w czasie przyrządzania ulubionych dań.

Magnetyczne opaski na budowy i do warsztatów

Magnetyczne opaski narzędziowe powstały z myślą o pracownikach branży budowlanej i zakładów ciesielskich, stolarskich lub pokrewnych. Opaska jest przeznaczona do zakładania na nadgarstek. Umieszczone w niej magnesy podtrzymują narzędzia i akcesoria metalowe potrzebne w czasie pracy. Do opaski można przyczepić gwoździe, śrubki, wkręty, pinezki itp. Dzięki temu pracownik ma je zawsze przy sobie i szybciej wykonuje swoje zadania.

Korzystanie z opasek magnetycznych ogranicza konieczność schodzenia z drabiny lub rusztowania po potrzebne narzędzia i śrubki. Pracownik ekipy budowlanej może wziąć ze sobą całe opakowanie metalowych akcesoriów i korzystać z nich zgodnie z potrzebami. Opaska jest na tyle silna, że utrzyma narzędzia o wadze do 3 kg. Mocne szwy i miękki materiał sprawiają, że jej noszenie nie powoduje skaleczeń skóry.

Jaki półautomat spawalniczy wybrać

Redakcja PKWSA

Redakcja serwisu pkwsa specjalizuje się w dostarczaniu najnowszych informacji z branży węglowej, energetycznej oraz budowlanej.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?