Strona główna
Poradnik
Tutaj jesteś
Poradnik Detektor zbrojenia

Detektor zbrojenia – co warto wiedzieć o tym urządzeniu?

Data publikacji 29 listopada 2022

Technika pozwala znacząco ułatwić wiele prac remontowych, a tym samym również zmniejszyć ich koszty. Doskonałym tego przykładem są detektory zbrojeń – sprzęt niepozorny, a jednak w praktyce niezwykle przydatny. W poniższym artykule przyjrzymy się temu urządzeniu.

Dlaczego detektor zbrojenia jest tak istotny?

Jedną z poważniejszych trudności w trakcie wykonywania remontów w dowolnych budynkach jest ryzyko uszkodzenia w ich trakcie instalacji lub zbrojenia. Nie ma znaczenia, czy mówimy o domu jednorodzinnym, lokalu wewnątrz bloku, czy o budynku gospodarczym – tego typu problem ma wpływ nie tylko na poziom kosztów prac remontowych, lecz również na bezpieczeństwo jako takie.

Aby zredukować ryzyko naruszenia instalacji i zbrojeń, stworzono specjalistyczne urządzenia do stosowania na budowach i przy pracach remontowych. Mowa tu o rozmaitych lokalizatorach i detektorach (w tym właśnie detektorach zbrojeń), za pomocą których można upewniać się, co właściwie znajduje się wewnątrz ścian, ale też podłóg, sufitów, czy słupów.

Detektory są bardzo różne, od prostych, po całkiem zaawansowane (jak chociażby model PM8000) i zawsze można dobrać taki, który akurat pasuje do prowadzonych prac.

Detektor zbrojeń może mieć różne możliwości

Budownictwo i branża remontowa, jak wiele innych dziedzin życia, także przeszły proces innowacji technologicznych. O ile pierwsze detektory były niezbyt wygodne i miały spore rozmiary, modele używane dzisiaj (chociażby wspomniany już detektor zbrojeń PM800 – https://viateco.eu/produkt/detektor-zbrojenia-pm8000-pro/) są o wiele poręczniejsze i wygodniejsze w obsłudze.

Zmieniły się nie tylko gabaryty sprzętu i sposób prezentowania danych (dawniej analogowy, dziś bazujący na wyświetlaczach). Obecnie dobry detektor zbrojeń od razu przesyła dane do chmury.

W zależności od rodzaju urządzenia, detektor zbrojeń może na przykład sygnalizować wykrycie stali odpowiednimi sygnałami. Część modeli może również nie tylko informować o samej obecności metalowego obiektu, lecz również próbować oszacować jego szerokość – a to również czasami bywa bardzo przydatne.

Warto jednak pamiętać i o tym, że skoro prawidłowe działanie detektora jest naprawdę ważne, to i wybór powinien paść na urządzenie z wyższej półki. Przełoży się to nie tylko na szerszą funkcjonalność i większa wygodę korzystania z detektora, lecz również na poziom jego niezawodności.

PM8000 Pro – detektor zbrojeń dla wymagających

Przykładowym modelem tego rodzaju sprzętu może być detektor zbrojeń PM8000 Pro. Pierwsze, co się rzuca w oczy przy jego ocenie, to fakt, że urządzenie to jest niezwykle poręczne, bardzo wygodne w stosowaniu na placu budowy, czy w remontowanym obiekcie – gdzie przecież nie zawsze wszędzie łatwo się dostać.

Model PM8000 Pro posiada możliwość działania zarówno w trybie liniowym, jak i obszarowym. W tym pierwszym można za jego pomocą sprawdzić w trybie ciągłym aż do 1000 metrów. Jeśli jednak skorzystamy z trybu obszarowego, sprawdzana powierzchnia będzie wynosić 10000 metrów kwadratowych.

Co więcej, detektor zbrojeń PM8000 Pro może pracować także w trybie Heat Map, czyli prowadząc mapowanie badanego obszaru, a z zebranych danych może generować rozbudowane, szczegółowe i przede wszystkim przydatne statystyki.

Sposób działania tego detektora jest bardzo zaawansowany i – co ciekawe – korzysta on również z technologii augmented reality (AR). Dodatkowo istnieje możliwość oceny siły wykrywanego sygnału, co się przydaje w sytuacjach, gdy na przykład w ścianie znajdują się dwa ub więcej prętów, osadzonych bardzo blisko siebie.

Jaki półautomat spawalniczy wybrać

Redakcja PKWSA

Redakcja serwisu pkwsa specjalizuje się w dostarczaniu najnowszych informacji z branży węglowej, energetycznej oraz budowlanej.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?