Strona główna
Przemysł
Tutaj jesteś
Przemysł sparawka

Czy istnieje sprawdzona, godna zaufania spawarka dla początkujących? Zobaczmy!

Data publikacji 28 grudnia 2023

Obserwując fachowca przy pracy można odnieść wrażenie, że spawanie to dość proste zajęcie. Wystarczy tylko przyłożyć głowicę do wybranego miejsca, gdzie ma być nałożony spraw, uruchomić maszynę i… gotowe! Nie jest to zgodne z prawdą. Spawalnictwo to trudne, skomplikowane, a czasami wręcz niebezpieczne zadanie. Na szczęście, korzystając z oferty profesjonalnych firm szybko można się go nauczyć. Kluczem do sukcesu są jakościowe urządzenia od znanych, sprawdzonych firm!

Czy spawalnictwo to dobry biznes?

Mogłoby się wydawać, że złota era tego typu usług już się kończy. To jednak tylko pozory. Sektor usług spawalniczych ma się doskonale i nie zanosi się na to, by ten stan rzeczy szybko się zmienił. Dlaczego?

Ponieważ wbrew temu, co mogłoby się wydawać, obróbka metali to proces, z którego korzysta wiele strategicznych segmentów gospodarki. Można tu wskazać na:

  • branżę budowlaną,
  • przemysł ciężki,
  • sektor usług zbrojeniowych,
  • przemysł samochodowy.

To tylko wąski wycinek rynku, które nie byłyby w stanie obejść się bez spawania. Szacuje się, że polski rynek usług spawalniczych jest ważny nie tylko dla naszego kraju, ale i dla sporej części Europy. Jesteśmy jednym z liderów w tym segmencie rynku, ustępując pola tylko globalnym gigantom, jak Stany Zjednoczone, Chiny czy Meksyk.

Spawacze mogą liczyć też na całkiem dobre zarobki – zarówno w Polsce, jak i w innych gospodarkach europejskich. Nie powinno dziwić, że rokrocznie jest to zawód, który uznaje się za deficytowy. Najlepsi na rynku mogą liczyć na naprawdę wysokie wynagrodzenia.

Na jakich maszynach można nauczyć się spawania?

Między bajki można włożyć starą, kiedyś powtarzaną jak mantrę teorię, że trzeba kształcić się na najtrudniejszych w obsłudze, najtańszych maszynach. To rynek, który niezwykle płynnie ewoluuje. Nie wystarczy już tylko „jakoś spawać”. Trzeba być naprawdę dobrym fachowcem – a tutaj bez pomocy jakościowych urządzeń będzie bardzo trudno. Na szczęście z pomocą przychodzi Cloos.pl.

W naszym kraju największą popularnością cieszą się spawarki MIG/MAG oraz TIG. Powoli rośnie też popularność urządzeń orbitalnych oraz robotów i cobotów spawalniczych. Czym cechują się te poszczególne grupy produktów?

Spawarki MIG/MAG radzą sobie z różnymi rodzajami stali (od węglowej, przez nierdzewną, po ocynkowaną), a także z aluminium. Najlepsi fachowcy potrafią skrawać też nimi miedź, jednak wymaga to sporej wprawy oraz dobrego zaplecza technicznego.

Urządzenia TIG to idealna opcja, by nauczyć się obrabiać aluminium, stal, miedź, tytan czy stopy niklu.

W Cloos.pl kupisz urządzenia, które sprawią, że przyuczenie nowego pracownika będzie o wiele prostsze. Można tu wskazać na serię QINEO, która słynie z zaawansowanych standardów bezpieczeństwa, m.in. ze zgodności z normą IP 23, czy klasą chłodzenia F. Najbardziej zaawansowane maszyny z tej serii, np. model CHAMP może pochwalić się trybem chłodzenia wodnego oraz zabezpieczeniem 32A.

Jakie maszyny ułatwią spawanie w Twojej firmie?

Spawarki to świetny punkt wyjścia, jednak jest to branża, w której stopniowo postępuje automatyzacja. Realizuje się ona na dwóch różnych płaszczyznach. Jednocześnie rozwija się rynek:

  • robotów spawalniczych,
  • cobotów.

Te pierwsze, to w pełni autonomiczne urządzenia, które wykonują niemal całą pracę za Ciebie. Rolą spawacza jest tylko ich odpowiednie zaprogramowanie i nadzór.

Coboty spawalnicze to tzw. roboty towarzyszące, czyli takie, które nie tyle, co wyręczają spawacza ze wszystkich zadań, jakie ma on do wykonania, ale raczej pełnią funkcję asystentów, którzy biorą na siebie te najtrudniejsze prace.

Bez wątpienia jest to przyszłość sektora usług spawalniczych, którą warto zainteresować się już teraz. Najwyższej jakości roboty i coboty do spawania znajdziesz na Cloos.pl.

Materiał zewnętrzny

szkło techniczne

Redakcja PKWSA

Redakcja serwisu pkwsa specjalizuje się w dostarczaniu najnowszych informacji z branży węglowej, energetycznej oraz budowlanej.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?